Back to Top

Sabahat Çıkıntaş

KIRK KAPILI ODA: GÜNÜMÜZ SANATÇILARI SERGİLERİ 40.YILI

KIRK KAPILI ODA: GÜNÜMÜZ SANATÇILARI SERGİLERİ 40.YILI

“Kırk Kapılı Oda” Akbank Sanat’ta

“Kırk Kapılı Oda: Günümüz Sanatçıları Sergilerinin 40 Yılı” başlıklı sergi 10 Eylül – 19 Kasım tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

Akbank Sanat, “Kırk Kapılı Oda: Günümüz Sanatçıları Sergilerinin 40 Yılı” sergisini ziyaretçilerle buluşturuyor. Konsept ve sergileme tasarımını Bülent Erkmen’in, küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’nın üstlendiği sergi, Günümüz Sanatçıları sergilerinin 40 yılına ışık tutan bir dokümantasyon sergisi niteliğinde.

Sergi konsepti ve sergileme tasarımını Bülent Erkmen’in, küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği “Kırk Kapılı Oda” sergisi Günümüz Sanatçıları sergilerinin 40 yılına ışık tutan bir dokümantasyon sergisi. Sergide 40 yıla ait belgeler, fotoğraflar, videolar izleyicilere dijital ortamda sunuluyor.

40 yıl süresince Günümüz Sanatçıları sergilerine katılan sanatçıların, seçici kurul üyelerinin, küratörlerin ve sergilere katkısı olan herkesin, bu 40 yıl sonunda, günümüz sanatına attıkları “40 imzası”, bu serginin taşıyıcısı, bu serginin işareti!

Sergiyi Salı – Cumartesi günleri arasında 10:30’dan 19:30’a ziyaret edebilirsiniz.