Back to Top

Sabahat Çıkıntaş

GALERİ BİNYIL “SU OKULU” SERGİSİ

GALERİ BİNYIL “SU OKULU” SERGİSİ

GALERİ BİNYIL’ın İKSV’nin 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak düzenlediği “Su Okulu” başlıklı sergi Hamam Arts Hub’da açıldı. 21 Türk ve 4 Yunanlı sanatçının eserlerinden oluşan çağdaş ve güncel okul, eğitim ve su konulu kavramsal eserlerden oluşan sergi, kültür-sanat etkinliklerini tarihsel sürece bağlıyor.

HAH oluşumu içerisinde yer alan Galeri Binyıl, İstanbul Design Factory tarafından mimari düzenlemesi yapılan 17. yüzyıl tarihli bir hamam mekânında ilk sergisini açtı. Restore edilen ve bir sanat mekanına çevrilen tarihi hamamın ilk sergisine, İlknur Şanal küratörlüğünde 21 Türk ve 4 Yunanlı sanatçı eserleriyle katıldı.

Sergiye Katılan Sanatçılar:

Işık Aslıhan, Emrah Ateşli, Öykü Canlı, Barış Cihanoğlu, Tevfik Gürkan Çanakcı, Sabahat Çıkıntaş, Vedat Berke Fırat, Tati Douvana, Güler Güngör, Serap Gümüşoğlu, Fazilet Kendirci, Seydi Murat Koç, Şela Mistriel, Roş Onurel, Deniz Orkuş, Çetin Özer, Esen Öztaş, Maria Pastra, Şemsi Spencer, Eda Sütunç, İlknur Şanal, Yusuf Taktak, Nota Tsitoura, Gül Yasa, Constantinos Valaes.

Hamam Arts Hub (HAH)’ın sanat oluşumlarından biri olan Galeri Binyıl’ın binaların mimari konseptinden yola çıkarak oluşturduğu “Su Okulu” sergisi, tarihi hamam konsepti ile Hamam Arts Hub’da 28 Eylül – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında gezilebilir.