Back to Top

Sabahat Çıkıntaş

“KADINA DAİR II” SERGİSİ

“KADINA DAİR II” SERGİSİ

Mine Sanat Galerisi Nişantaşı mekanında, “Kadına Dair II” adlı kadın sanatçılardan oluşan bir karma sergiye ev sahipliği yapıyor.
8 Mart 2020’de Miss Dalida markası ile gerçekleştirdikleri kadın sanatçılar buluşmasının bir neticesi olarak, o gün bir araya geldikleri ve ayrıca Mine Sanat Galerisi olarak uzun yıllardır çalışmakta oldukları sanatçıların çalışmalarının yer aldığı “Kadına Dair II” sergisi 09.02 – 15.03.2021 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor.

Kadın sanatçıların katılımıyla oluşturulan sergide, desen, tuval, heykel, fotoğraf, baskı, seramik gibi çeşitli disiplinlerde üretilmiş çalışmalar yer alıyor. Çeşitli tekniklerin imkanları doğrultusunda üretilen bu çalışmalar, sanatçıların “Kadın Olmak ve Kadın Sanatçı Olmak” üzerine kaleme aldığı metinler ile birleşiyor. Sanatsal yolculuklarındaki tecrübelerini ve kadın olmak üzerindeki düşüncelerini izleyici ile paylaşan sanatçılar, (sanatçı) kadının kimlik problemini gözler önüne seriyorlar. Kadının “yazgı”sına, zihinsel suje olarak varlığına; gündelik hayattaki rolüne, sanat için gösterdiği savaşına değinen farklı deneyimlerden ve fikirlerden yola çıkan yazılar ve sanatçıların kendilerine has tekniklerle ürettikleri çalışmalar, Mine Sanat Galerisi Nişantaşı mekanında gerçekleştirilecek sergi kapsamında izleyiciye sunuluyor.

Sanatçılar: Nadide Akdeniz, Ahu Akkan, Gülçin Aksoy, Bilge Alkor, Beril Anılanmert, Meryem Arıcan, Özgül Arslan, Tomur Atagök, Laleper Aytek, Nazan Azeri, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Figen Batı, Beyza Boynudelik, Nilay Kan Büyükişliyen, Sabahat Çıkıntaş, Hülya Düzenli, Seçil Erel, Özlem Kalkan Erenus, Berna Erkün, Dagmar Göğdün, Meriç Hızal, Gül Ilgaz, Fazilet Kendirci, Bahar Kocaman, Can Maden, Tülin Onat, Neslihan Pala, Nurcan Perdahçı, Neriman Polat, Hale Sontaş, Gülseren Südor.